List powitalny

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Mamy ogromną przyjemność zaprosić  Państwa do udziału w IX Konferencji ŻYWIENIE ZDROWIE I CHOROBY, która odbędzie się 24 listopada 2018 roku we Wrocławiu.

Spotkamy się ponownie, już po raz dziewiąty, aby zapoznać się z aktualnymi wytycznymi oraz najnowszymi wynikami badań i doniesieniami dotyczącymi dietetyki oraz chorób przewlekłych. Na zagadnienia zdrowego żywienia spojrzymy z perspektywy lekarza, dietetyka oraz pacjenta. Rzetelnie przyjrzymy się diecie wegetariańskiej, analizując jej założenia pod kątem ochrony praw zwierząt oraz zastosowania diety w praktyce. Uwzględnimy aktywność fizyczną jako czynnik wpływający na dobór odpowiedniego żywienia. Zajmiemy się profilaktyką żywieniową osób zdrowych oraz żywieniem w okresie okołooperacyjnym, żywieniem w łuszczycy oraz zaburzeniach psychogennych.

Podczas obrad przedstawimy najlepsze otrzymane prace licencjackie i magisterskie, zapraszamy więc i zachęcamy Młodych Naukowców do nadsyłania prac, udziału w konkursie i współtworzenia programu naukowego Konferencji.

Wydawców i Wystawców, związanych z dziedziną profilaktyki żywieniowej, dietetyki, żywienia i chorób przewodu pokarmowego, zapraszamy do zaprezentowania swoich produktów oraz aktywnego udziału w spotkaniu. Zróżnicowana oferta rynku stanowi zawsze ważne uzupełnienie wiedzy merytorycznej i cenne źródło praktycznych informacji.

Wszystkich Państwa zapraszamy do udziału w spotkaniu, rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń, a także do odwiedzenia coraz piękniejszego Wrocławia.

Dla Państwa wygody tegoroczną Konferencję organizujemy w nowej lokalizacji – będzie nią Hotel IBIS STYLES Wrocław Centrum, przy Placu Konstytucji 3 Maja 3. Obiekt znajduje się bardzo blisko dworców PKP i PKS, co wielu z Państwa ułatwi dotarcie na Konferencję, a także w niedalekiej odległości do Rynku i innych centralnie położonych atrakcji miasta.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Prof. dr hab. med. Elżbieta Poniewierka

Dr n. med. Katarzyna Neubauer