Aktualności Zdrowe odżywianie

Popularne mity żywieniowe

mity żywieniowe

Popularne mity żywieniowe

W dzisiejszych czasach, niesamowicie modnym stało się zdrowe życie i wyrabianie sobie dobrych nawyków żywieniowych. Niestety jednak, duża popularyzacja tego trybu życia, przyczyniła się również to powstania i rozpowszechnienia w sieci dużej ilości mitów oraz błędnych przekonań. Aby nie wpędzać się w bezpodstawną pułapkę rygoru żywieniowego, warto zaczerpnąć wiedzy w tym zakresie, i zrozumieć, które z naszych nawyków wcale nie służą zdrowemu stylowi życia, czy pozbyciu sie nadwagi.

Jedzenie pięć razy dziennie jest dobre na metabolizm.

Niestety, to popularne przekonanie, ni jak ma się do naukowych badań. Dla prawidłowego Metabolizmu istotne jest zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Oznacza to, że odpowiednia dawka kalorii musi zostać dostarczona. Kwestia ilości spożytych posiłków nie odgrywa tutaj większej roli. Jeśli jest ci wygodniej jeść tylko śniadanie, obiad i kolacje, bez żadnych przekąsek i podwieczorków, twój metabolizm na tym nie ucierpi.

Od jedzenia w nocy się tyje.

Kolejna rozpowszechniona bzdura. Organizm zaczyna przybierać na masie, kiedy dostarczane jest mu za dużo kalorii. Jeśli zdecydujemy się pokryć jedynie swoje, niezbędne  zapotrzebowanie kaloryczne nawet naprawdę późną kolacją, nie musimy obawiać się, że rano obudzimy się z dodatkowymi kilogramami!

Woda z cytryną wypita po przebudzeniu, oczyszcza organizm z toksyn.

Ten mit wywodzący się z medycyny niekonwencjonalnej, jest kolejnym bez jakiegokolwiek pokrycia naukowego. Substancje zawarte w soku z cytryny niestety w żadnym stopniu nie wypłukują z organizmu toksyn.

 

Możesz również polubić…