Medycznie Diety

Dieta dla cukrzyka

dieta cukrzyca

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę lub też borykasz się z tą chorobą od wielu lat i masz problem z jej kontrolowaniem to świetnie trafiłeś! W tym artykule przedstawiamy informacje, które dotyczą jak prawidłowo i skutecznie kontrolować cukrzycę. Tutaj znajdziesz też odpowiedź na pytania odnośnie tego, co można jeść przy cukrzycy i jak jej zapobiegać.  

Dieta dla cukrzyka – element leczenia 

Cukrzyca jest bardzo przebiegłą chorobą, co powoduje, że możliwości jej leczenia mogą mylić i czasami możemy czuć się bardzo zdezorientowani. W tym momencie warto sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim przypadku dieta będzie skuteczna. Aby się tego dokładnie dowiedzieć najpierw musimy określić jaki typ cukrzycy mamy. Otóż niedobór lub brak insuliny występuje w przypadku cukrzycy typu 1 i LADA, czuli w cukrzycach, które mają podłoże autoimmunologiczne. Natomiast nieprawidłowe działanie insuliny występuje w przypadku cukrzycy typu 2 oraz w cukrzycy ciążowej. Ten rodzaj cukrzycy może być właśnie leczony przy pomocy odpowiedniej diety.  

Niewątpliwie podstawą leczenia cukrzycy jest modyfikacja diety, choć w niektórych przypadkach koniecznie też jest wdrożenie leczenia farmakologicznego. Warto zaznaczyć, że dieta cukrzyka jak i samo jego żywienie powinno opierać się na pełnoziarnistych produktach zbożowych, warzywach i owocach, a także produktach, które są źródłem białka i tłuszczów roślinnych. Można śmiało stwierdzić, że dietę, którą stosuje każdy cukrzyk powinna stosować również każda zdrowa osoba.  

Możesz również polubić…